Професионална оријентација

У оквиру програма Професионалне оријентације ученика у нашој школи је 31. 1. 2024. године реализован први реални сусрет у овој школској години. Ученике завршног разреда посетили су професори и ученица смедеревске Гимназије са циљем промовисања своје школе. Овога пута акценат је стављен на филолошки смер, али било је речи и о свим осталим могућностима које Гимназија нуди. Наши матуранти су добили неопходне контакте и термине одржавања родитељског састанка и припремне наставе, као и термине полагања пријемног испита.

orijentacija

"Радуј се, Светитељу Саво, први пастиру и учитељу српски, дивни чудотворче!"

У суботу, 27. јануара 2024. године, ученици и запослени Основне школе "Ђура Јакшић" у Малој Крсни обележили су школску славу - Светог Саву.
Након јутарње литургије, у Цркви Светог апостола Томе, приступило се резању славског колача, а потом је уследила и Светосавска академија у изведби наших ученика.
У препуном наосу сеоског храма орила се Химна Светом Сави и бројни стихови и молитве, којима су наши ученици појали у славу српског светитеља.
По завршетку Светосавске академије, у просторијама школе, уприличен је свечани ручак за запослене и госте, као и послужење за све ученике који су тог дана дошли у школу.

sveti sava-1 sveti sava-2 sveti sava-3 sveti sava-4 sveti sava-5 sveti sava-6 sveti sava-7 sveti sava-8 sveti sava-9 sveti sava-10 sveti sava-11

Међународни дан толеранције

16. 11. 2023. реализована је радионица поводом Међународног дана толеранције са ученицима 6. разреда. Ученици су као завршну активност спровели анкетирање својих вршњака на тему толеранције, које је показало да ученици основношколског узраста немају најјаснију представу о значењу толерантности и најчешће је повезују са трпљењем насиља. Продукти радионце изложени су у холу школе.

medjunarodni-dan-tolerancije

Претпразничне активности

Од 25. до 28. децембра, у холу школе, реализован је новогодишњи базар у организацији Ученичког парламента. Ученици су продавали новогодишње честитке и украсе, а сакупљени новац намењен је прављењу пакетића за социјално угрожене ученике и предшколце.

У оквиру претпразничног програма, чланови драмско-рецитаторске секције извели су новогодишњу представу "Мама, шта ако шпагете оживе?!" Драмски приказ изведен је у два термина - 27. 12. за старије ученике и 28. 12. за предшколце и ученике млађих разреда. Својом маестралном изведбом млади глумци су унели празнично расположење међу своје другаре, насмејали их, а уједно и поучили важним животним вештинама.

novogodisnji-bazar

Сајам књига

Овогодишњи, 66. Међународни београдски сајам књига, под слоганом „Живеле књиге“, посетило је 19 ученика наше школе. Они су у пратњи својих предметних наставника били у прилици да уживају на једној од најстаријих и најважнијих књижевних манифестација у региону.Посета Сајму реализована је 26. октобра, на „Школски дан“, када издавачи, учесници Сајма књига, представљају своје програме намењене ђацима, професорима, библиотекарима и осталим заинтересованим посетиоцима.Ученици су се са сајма вратили кеса пуних књига, телефона пуних фотографија са нашим знаменитим књижевницима и душа напојених новим искуствима и лепим познанствима, са жељом да се Сајму књига изнова и изнова враћају.

sajam-knjiga-1 sajam-knjiga2 sajam-knjiga3